3M Privacy Filter for 10.1" Widescreen Laptop (PF101W9B)
β˜…β˜…β˜…β˜…β˜… 4.5 131 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by oryxelevators.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
3M 10.1" Widescreen laptop privacy Filter - 3M stock code 98044054231- 3M Privacy Filters keep confidential information private. Only persons directly in front of the monitor can see the image on screen; others on either side of them see a darkened screen.
  • Designed to fit Widescreen Laptops With A Diagonally Measured 10 1/16" Viewing Screen And A 16: 9 aspect ratio; actual filter dimensions are 8 13/16" Wide x 4 15/16" High (223 mm x 126 mm)
UPC 033584640782 051128788462
Color Clear
Material Polyethylene Terephthalate
Brand Name 3M
Model Name PF101W9B
Finish Type Glossy
Item Weight 11 Grams
Part Number 7000014514
Screen Size 10.1 Inches
Manufacturer 3M
Model Number PF101W9B
Item Hardness 9H
Item Type Name Laptop Protector
Number of Items 1
Special Features Anti Glare, Glossy, Matte, Scratch Resistant
Compatible Devices Laptop
Screen Surface Description Glossy, Matte
Global Trade Identification Number 00051128788462
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
β˜…β˜…β˜…β˜…β˜…
131 ratings | 54 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (109)
4 stars
4% (5)
3 stars
2% (3)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (13)